Ekonomi

TESK’ten Bankalar Dijital İşlemler İçin Ücret Almasın Önerisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ekonomi alanında vatandaşlara bazı kolaylıkların sağlanması amacıyla yazılı bir açıklamada bulundu. Bendevi Palandöken açıklamasında bankaların dijital işlemlerine dair önerilerini açıkladı. 

BANKALAR DİJİTAL İŞLEMLER İÇİN ÜCRET ALMASIN

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu yazılı açıklamasında bankaların vatandaşlardan birçok alanda ücret aldıklarını hatırlattı. Bu kapsamda dijital işlemler konusuna değinen Bendevi Palandöken konuşmasında bankaların dijital işlemler için aldıkları ücretlerde standart olmadığını ifade etti. Bu konuda düzenleme yapılmasını talep eden Bendevi Palandöken dijital işlemlerden ücret alınmaması konusunda talepte bulundu. 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in açıklamasının detayları şu şekilde,

“Dijital ortamdaki işlemler özendirilmeye çalışılsa da bunlardan da hizmet ücreti alınıyor. Üstelik bu kesintiler tüm bankalarda aynı değil. Kimi bankalar bazı işlemlerden ücret alırken kimisi almıyor. Bu ücretlere standart getirilmeli. Vatandaşların mağdur edilmemesi için, bazılarının yaptığı gibi tüm bankalar dijital ortamda vatandaşa kolaylık sağlamalı. Bankalar dijital ortamdaki işlemlerden ücret almamalı. Vatandaş dardayken bankalar gereğinden fazla karda olmamalı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir