Ekonomi

TESK’ten Devlet Şoför Esnafına Akaryakıt Desteği Yapsın Açıklaması

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu yazılı bir açıklama ile şoför esnafına yönelik taleplerini dile getirdi. Bu konuda araçların yaş ile ilgili olan düzenlede değişiklik talep eden Bendevi Palandöken ayrıca esnaf için devletin akaryakıt desteği sunmasını istedi. 

TESK BAŞKANI’NDAN ŞOFÖR ESNAFINA DESTEK TALEBİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken açıklamalarının başında şoför esnafının çok sayıda sorunla baş etmeye çalıştığını söyledi. Bu kapsamda çok sayıda kalemde esnafın gideri olduğunu ifade eden Palandöken maliyet artışlarına dikkat çekti.

Bu kapsamda şoför esnafının sorunlarının çözülmesinin enflasyon ve ekonomiye olum etki sağlayacağını dile getiren Bendevi Palandöken hükümetten bazı konularda maddi destek talep etti. 

“Şoför esnafımızın tümüne ticari akaryakıt desteği verilmeli. Okul servis araçlarının 12 yaşından büyük olmama şartı da kaldırılmalı. Bu araçlar her yıl düzenli olarak bakımları yapılıp muayeneden geçirildiği için trafiğe uygun ve güvenli. Bu araçlar halen kullanılabilirken ve tüm bakımları yapılıyor ve muayeneden geçebiliyorken değiştirilmesi hem çok büyük bir israfa hem de ülke dışına döviz çıkmasına neden oluyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir