Ekonomi

TESK’ten Esnafa Ticari Akaryakıt Desteği Talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu yazılı açıklamasında tarım sektörü için sağlanan akaryakıt desteğinin ulaşım sektörü içinde verilmesini talep etti. 

TESK’TEN TİCARİ AKARYAKIT DESTEĞİ

TESK Başkanı Palandöken yapmış olduğu açıklamasında ulaşım sektörüne akaryakıt desteğinin sağlanması halinde ekonomide düzelmeler yaşanacağını ifade etti. Akaryakıt desteği ile ürünlerin fiyatlarının düşeceğine dikkat çeken Bendevi Palandöken enflasyonunda düşeceğini söyledi. 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken konuşmasında tarıma verilen akaryakıt desteğininde de artırılması gerektiğini ifade ederek aynı desteğin ulaşım sektörüne de sağlanmasını istedi. 

TESK Başkanı Palandöken’in Açıklaması

“Tüketicinin ucuza sebze ve meyveye ulaşabilmesi için öncelikle akaryakıt fiyatlarında özel tüketim vergisi (ÖTV) indirimine gidilmeli veya nakliyeci esnafına da ucuz ticari akaryakıt verilmeli. Nakliyeci esnafının maliyetinin azalması, gıda başta olmak üzere tüm ürünlerin fiyatlarının düşmesinde etkili olacaktır. Kamyoncu, otobüsçü, dolmuşçu ve taksici esnafı devletimizin vereceği ticari akaryakıt desteğini dört gözle bekliyor. Öte yandan, akaryakıt üzerindeki ÖTV’den 10 puan indirim yapılması ekonomideki büyümeyi de beraberinde getirecektir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir