Ekonomi

TESK’ten Vergi Borçları İçin Hükümete Yapılandırma Çağrısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken esnafların vergi borçlarına dair yazılı bir açıklama yayımladı.

Yapılan yazılı açıklamada esnafların vergi borçları olduğunu ve bu borçları ödemek istedikleri belirtildi. Bu çerçevede yeni bir yapılandırma olması gerektiğini ifade eden Bendevi Palandöken düşük faiz oranı üzerinde durdu. 

ESNAFLARDAN HÜKÜMETE VERGİ BORCU YAPILANDIRMA ÇAĞRISI

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken vergi borcu yapılandırmasına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, daha önceden yapılandırılmış borçların yüksek faizler nedeniyle ödenemediğini ifade etti. Bu kapsamda çok sayıda esnafın mağduriyet yaşadığını ve borcunu ödeyemediğini ifade eden TESK Başkanı yeni bir yapılandırmaya ihtiyaç olduğunu ifade etti. 

Bunun yanında geçmiş dönemlerde bazı idari para cezalarının yapılandırma kapsamına alınmadığını ifade eden TESK Başkanı şu ifadeleri kullandı. 

”Bugün 52 bin liranın üstündeki cezalar var ve önceki yapılandırmaların kapsamına girmiyor. Yeni yapılandırmada cezaların hepsi dahil olacak şekilde kamuya olan tüm borçlar kapsama alınmalı. Esnafımız bir an önce borcundan kurtulmak, devlete yük olmamak istiyor. Vade en az 60 aya çıkmalı ve faizler geçmiş dönemlere göre düşük tutulmalı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir