Ekonomi

TESK: Vergi İndirimleri Kalıcı Hale Getirilsin

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ekonominin canlanması adına başlatılan ve kısa sürede meyvelerini veren vergi indirimleri konusuna dair yazılı bir açıklamada bulundu. 

TESK’TEN VERGİ İNDİRİMLERİ DEVAM ETSİN TALEBİ

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu bir açıklama ile ekonomide yaşanan dalgalanmalar sonrası piyasaların hareketlenmesi için başlatılan vergi indirimlerinin kalıcı olması gerektiğini söyledi. Otomotiv, konut, beyaz eşya ve mobilya sektöründeki vergi indirimlerinin bu ay sonu sona ereceğini hatırlatan Bendevi Palandöken Otomotiv ve konut sektöründe ise vergi rejimi değiştirilmeli ve kalıcı vergi indirimleri yapılmalı, dedi. 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yazılı açıklamasında vergi indirimleriyle sektörlerin büyüyeceğini ve işsizliğin azaltılacağını söyledi. 

“2018’de beyaz eşya sektörü yüzde 17 daraldı. Beyaz eşya ve mobilya sektöründe vergi indirimleri geçen yılın ekim ayında yapılmıştı. Oysa sektörde en yüksek tüketim zamanı yaz ayları. Bu nedenle yaz ayları boyunca vergi indirimleri sürdürülmeli. Bununla beraber beyaz eşyada ÖTV kaldırılmalı. Beyaz eşya sektörü, yurt dışına ihracat yaptığımız çok önemli sektörlerden biri. Vergi indirimiyle bu sektörü daha da büyütmeliyiz ki hem ihracatımız artsın hem de işsizliğin azalmasına katkısı olsun.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir