Ekonomi

THY 2 Bin 300 Kabin Memuru ve 1150 Kaptan Alımı Yapacak

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı bir televizyon programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında THY’nin 2019 yılı personel alımlarına dair açıklamalarda bulundu. 

THY 2019 PERSONEL ALIM PLANLAMASI

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları’nın personel alımlarına dair açıklamalarında kurum bünyesinde görevli personel sayısı hakkında bilgi verdi. THY’nin 60 bin kişilik kocaman bir ale olduğunu vurgulayan İlker Aycı şu ifadeleri kullandı. 

”THY 60 bin kişilik bir aile. 86. yılını kutluyoruz. Kuruluşundan bu yana taş taş üstüne koymuş çok insan var, çok emek var. Sadece başarılarımızla gurur duymuyoruz, milletimizle olan onların kalbindeki yerini çok iyi bildiğimiz için güçlü bağ da var. Dünyada uluslararası yolcu taşıma alanında 5’inci hava yolu şirketi olduk. Uçuş emniyetinde, hizmet kalitesindeki güven ve yolcularla aramızda kurduğumuz gönül bağı bunu işaret ediyor.”

2 BİN 300 KABİN MEMURU ALIMI YAPACAĞIZ

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı konuşmasında ayrıca alım yapılacak pozisyonlara kaç personel alımı yapılacağına dair de bilgiler verdi. 

Buna göre 2 bin 300 kabin memuru alımı olacağını duyuran İlker Aycı toplamda 8 bin personel alımı yapılacağını açıkladı. 

”1150 civarı yeni kaptan alacağız. Kabin ekibi olarak da 2300 kişi işe alacağız. Bu yıl 8 bini aşan istihdam planlıyoruz. 60 bin kişilik ailemiz 68 bin kişiye çıkacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir