Ekonomi

Ticaret Bakanı Pekcan: Fiyatlar Yüzde 36 ile 45 Arasında Düştü

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan memleketi Manisa’ya gitti. Bir takım ziyaretler ve görüşmeler amacıyla gittiği Manisa’da büyük bir coşku ile karşılanan Ruhsar Pekcan burada ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu. 

TİCARET BAKANI PEKCAN’DAN EKONOMİ DEĞERLENDİRMESİ

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yapmış olduğu konuşmasında ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda tanzim satışları ve Ticaret Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen denetimler hakkında bilgi verdi. 

Söz konusu denetimler sayesinde fiyatların oldukça düştüğünü ifade eden Ruhsar Pekcan, bu kapsamda teknolojiyi kullandıklarını da açıkladı. Fiyatlar konusunda 3 mobil uygulama geliştirildiği bilgisini veren Ticaret Bakanı Pekcan şu açıklamada bulundu. 

“Denetimlerin ardından fiyatlar yüzde 36 ile yüzde 45 arasında düştü. Daha tanzim satışlar başlamadan bu oldu. Çok şükür. Bundan sonra da iyi gidecek. Hal kayıt sistemiyle cep telefonunuza program indirerek ürünün kare kodunu okutup, üreticiden kaç liraya çıkıp size kaç liraya geldiğine kadar görebiliyorsunuz. Şikayetlerle ilgili son 6 ayda 3 mobil uygulama programı yazdık bakanlık olarak. Bunları cep telefonunuza indirebilirsiniz. Baktığınız bir ürünün fiyatı size fahiş gelirse hemen onun fotoğrafını çekip uygulama üzerinden bizim il ticaret müdürümüze gönderin. O aynı anda hem ticaret il müdürlüğümüze hem de bakanlığımızın önüne düşüyor. Size biz o ürünle ilgili geri dönüş yapıyoruz. Şikayetinizi aldık değerlendiriyoruz diyoruz. Hepsi size yazılı olarak geri dönüyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir