Ekonomi

Ticaret Bakanlığı’ndan Üniversite Öğrencilerine 2019 Yılı Staj Duyurusu

Ticaret Bakanlığı, bünyesinde staj yapmak isteyen üniversite öğrencilerine dair bir duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda staj başvuruları hakkında bilgiler verildi. 

TİCARET BAKANLIĞI’NDAN STAJ DUYURUSU

Ticaret Bakanlığı yayımlamış olduğu bir duyuru ile 2019 yılında bakanlık bünyesinde staj yapmak isteyen öğrencilerin http://egitim.ticaret.gov.tr/staj-islemleri/staj-muracat-islemleri adresi üzerinde yer alan Staj Bilgi Broşürü ve Staj Yönergesi’nde ki esaslar doğrultusunda yapacaklarını açıkladı. 

Başvuruların 15 Nisan ile 26 Nisan arasında yapılacağını duyuran Ticaret Bakanlığı, başvuruların bireysel yada okuk yönetimi tarafından bildirilebileceğini açıkladı. 

STAJ BAŞVURU EVRAKLARI

a) Başvuru Formu (EK-1),

b) Yükseköğretim kurumlarından temin edilecek Öğrenci Belgesi,

c) Staj süresince üniversitelerce iş kazası ve meslek hastalığı sigortasının yaptırıldığını veya yaptırılacağını gösteren belge ( Sigorta Belgesi Staja Başlandığı İlk Gün Staj Yapılacak Birime İbraz Edilecektir )

ç) Öğrencinin staj ve süresiyle ilgili öğrenim gördüğü yükseköğretim kurumundan kaynaklanan zorunlulukları bulunmakta ise bu hususu belirtir ilgili yükseköğretim kurumlarından alınacak yazı ya da belge ( Zorunlu Staj Belgesi ),

d) Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde staj yapmak üzere başvuracaklar için, yabancı dil seviyesini gösterir YDS, TOEFL vb. türde belge. (yabancı dille eğitim veren yükseköğretim kurumu öğrencileri hariç)

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir