Ekonomi

Tüketicinin Cebi Daraldı! Alışveriş Sepetleri Daraldı

Yaşanan gelir kaybı tüketimharcamalarına direkt olarak yansıdı. Aile ekonomisinde daralma alışverişsepetlerine direkt olarak yansıdı. Seçim sonrasında firmalarının satışlarınıarttırmak için indirimlere ağırlık verileceği söyleniyor.

Gelir seviyesindeki hızlı düşüş ailebütçesindeki harcamalara yansıdı. Yaşanan kur krizi ve ekonomik sorunlarlabirlikte birçok marka 2019 yılında indirim yapmaya karar verdi. Konuyla alakalıkonuşan Morhipo Genel Müdürü Şule Kuban’da tüketicinin indirim istediği kurkrizi nedeni ile geçen yılki piyasa değerlerini yakalanmadığı ve bu yüzdenekonomik olarak sorunlar yaşandığını duyurdu.

Geçen yıl Temmuz Ağustos aylarındamağazaların fiyat indirmesi ile birlikte online olarak çok fazla talebingeldiğini söyleyen Kuban kriz döneminin aslında bir şans olduğunu söyleyerek2019 yılı sonuna kadar bunu değerlendirmeliyiz” dedi.

Geçen yıla oranla 6 aylıksüreçte %50 yakın bir ciro artışı yakaladıklarını söyleyen Kuban bu durumu yılsonunakadar sürdürmek için indirimler yapacağız. Tüketici 2-3 parça ürün alarak eskive yeni kombine ederek ekonomik olarak bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ayrıca son2 yılda sepet ortalamalarının arttığına dikkat çeken Morhipo Genel Müdürü Şule Kubanözellikle Ortadoğu’da yoğunlaşarak buradaki pazar konusunda heyecanlıyız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir