Ekonomi

VGM’den Aylık 250 TL’ye Varan Burs: Ortaöğretim ve Üniversite Başvuru Tarihleri

Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden 2020-2021 yılları burs başvurularına dair öğrencileri bilgilendirdi.

Burs başvurularının hangi tarihlerde ve ne kadar süreli olarak verileceği hakkında bilgi veren VGM öğrenim seviyelerine göre burs tutarlarını da paylaştı. 

Bu çerçevede öğrencilere dair paylaşılan tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. 

VGM BURS BAŞVURU İŞLEMLERİ NELER?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan burs başvuru duyurusunda hangi öğrencilere ne kadar burs verileceği bilgisi verildi. Kurum en az 60 TL, en fazla ise 250 TL burs sağlıyor. İşte öğrenim durumuna göre burs ücretleri. 

Ortaöğretim öğrencilerine verilen burs tutarı: 60 TL

Yükseköğretim öğrencilerine verilen burs tutarı: 250 TL

Burs İmkanından Kimler Faydalanamaz?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan burs imkanından her öğrenci faydalanamıyor. Bunun için adayların kurum tarafından açıklanan ve diğer kurumlar tarafından sağlanan yardımlardan faydalanmamaları isteniyor. 

Bunun dışında yükseköğrenim bursundan Yabancı uyruklu öğrenciler, Polis Akademisi ile askeri okul öğrenciler, Ek süre öğrenim gören öğrenciler, Yüksek lisans ve doktora öğrenciler ve Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler yararlanamazlar. 

BAŞVURULAR BAŞLIYOR?

Söz konusu burs başvuru işlemleri ortaöğretim bursu başvuruları 9 Eylül tarihinde, yükseköğrenim bursu 15 Eylül tarihinden kurumun internet sitesi itibaren yapılacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir