Ekonomi

Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Arapça İlahiyat Fakültesi Açıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut katıldığı bir takım programlar kapsamında, AİÇÜ’nün gelecek yıl ki eğitim planlamalarına dair açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında Türkiye’nin ilk Arapça İiahiyat programının açıldığını ifade eden Abdulhalik Karabulut, bu programa dair bilgiler verdi. 

TÜRKİYE’NİN İLK ARAPÇA İLAHİYAT PROGRAMI AÇILDI

Üniversitesinin İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut burada katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. 

Konuşmasında Türkiye’de ilk defa bir Arapça İlahiyat Fakültesi açılacağını ifade eden Karabulut burada 100 öğrenciye eğitim verileceğini söyledi. 

Programa belli bir ücret karşılığında başvuru alınacağını ifade eden Abdulhalik Karabulut eğitim süresininde 5 yıl olacağını bildirdi.

“Bu sene İslami İlimler Fakültesine yüzde yüz yabancı uyruklu öğrenci alınması şartıyla Arapça ilahiyat programı açtık. Bu program Türkiye’de ilk ve tektir. İnşallah örnek olacak. Bu sene ÖSYM kontenjanlarının dışında 100 civarında yabancı uyruklu öğrenci almayı planlıyoruz. Bu öğrencileri yüzde yüz Arapça programında okutmak istiyoruz. Bu öğrenciler belli bir ücret ödeyerek gelip burada okuyacak, hazırlık sınıfıyla 5 yıllık bir eğitim görecekler. İnşallah bu Ağrı için iyi bir vizyon olacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir