Ekonomi

Yapılan İndirimlerin Ardından Benzin Motorinden Daha Ucuz Olacak

Dolar kurunda yaşanan değer kaybı ve petrol fiyatlarında yaşanan gelişmeler neticesinde benzin fiyatlarında indirim yaoılması bekleniyordu. Bu indirimin yalnızca benzin için yapılacağı ve motorinde herhangi bir değişiklik olması beklenmiyordu. Bu beklentilerin ardından EPGİS yapmış olduğu bir açıklama ile indirimin bu gece yarısı uygulamaya gireceğini duyurdu.

BENZİN İNDİRİMİ GECE YARISI UYGULAMAYA GİRİYOR

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamada benzin fiyatlarında gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 17 kuruşluk bir indirim olacağı bildirildi. Pompa fiyatlarında yansıyacak olan bu indirimin ardından ise benzin fiyatları Ankara’da 6.27 TL’den 6.10 TL’ye, İstanbul’da 6,20 liradan 6,03 liraya, İzmir’de 6,25 liradan 6,08 liraya gerileyecek.

Benzin fiyatlarında yaşanacak bu indirimin ardından ise bazı şehirlerde motorin fiyatları benzinden daha pahalı hale gelecek. Bu fiyat farkı Van’da 8, Antalya’da 7, Diyarbakır’da 6, Erzurum’da 4, Mersin’de 3, İstanbul ve Adana’da 2, Kars ve İzmir’de ise 1 kuruş olacak. Ankara’da ise motorin fiyatları 1 kuruş daha ucuz alınacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir