Ekonomi

Yaşlı Vatandaşlara Her Ay 2 Bin 2 TL Maaş

Devletin sağladığı desteklerden bir bölümüde yaşlı vatandaşlara sağlanan destekler. 

Yaşlı vatandaşlara devlet tarafından sağlanan destekler Temmuz ayı itibariyle yükselecek. Evde bakım maaşı ile yaşlılık aylığının artmasıyla yaşlılara 2 bin 2 TL destek sağlanacak. İşte detaylar

YAŞLILARA AYLIK 2 BİN 2 TL DESTEK

Devletin yaşlı vatandaşlar için sağladığı çok önemli destekler var. Bu desteklerin en önemli ise yaşlı vatandaşların huzurevi, bakımevi gibi kurumlarda kalmaması adına sağlanan evde bakım parası. Bu destek ile yaşlı akrabasına bakan vatandaşlara aylık maaş ödeniyor.

Bu desteğin yanında ayrıca devlet belirli bir yaş üzerinde olan ve geliri bulunmayan vatandaşlara 65 yaş maaşı ödemesi yapıyor. 

Bu destek miktarları ise zaman içinde artıyor. Bu çerçevede Temmuz ayında bu iki destekte önemli miktarda yükselme yaşanacak. Bu iki destek için tüm koşulları sağlayan yaşlı vatandaşlar yapılacak zamlarla rahat nefes alacaklar. Memur maaşlarının katsayısı ile artacak olan destek tutarları, 65 yaş aylığı en az 631,65 liraya, evde bakım parası da bin 371 lira 27 kuruşa yükselecek. Bu artışlarla birlikte haneye aylık 2 bin 2 TL girmiş olacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir