Ekonomi

Yeni Emeklilere Bayram İkramiyesi Verilecek Mi? İkramiyeler Kaç Para Olacak?

Emekli maaşları ve emekliikramiyesi ile alakalı son dakika bilgilerini sizlerle paylaşmaya devamediyoruz. Emekliliği 27 Mayıs’tan önce bağlananlar için ramazan ve KurbanBayramı’nda verilecek olan 2000 liralık ikramiyeler geçerli olacak.

Emekli maaşı ve emekli ikramiyesi ile alakalıtüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. Bilindiği üzere bayramlardaemeklilere ek olarak ikramiyeleri veriliyor. Geçtiğimiz yıl başlatılan bayramikramiyesi kapsamında emekliler bu durumdan oldukça memnun kalmıştı. Ancak yeniemekli olanlar bu kampanyadan faydalanabilecek mi? her yıl Ramazan ve KurbanBayramı öncesinde biner lira ikramiye alma hakkı elde eden emekliler ramazanBayramı öncesinde ilk ikramiyelerini alacaklar.

Emeklilere promosyonyazısında ikramiyeden yararlanabilmek için ödemelerin yapılacağı tarihte gelir veaylık alıyor olmak gerekiyor. Bu yıl Toplamda 2000 TL Ramazan ve Kurban Bayramıikramiyesi verilecek. Bu tarihler öncesinde emekli aylığının bağlanmasıkesinleşen kişiler bu ikramiyeleri alabilecekler. Ramazan Bayramı 4 6Haziran’da kutlanacak.

3 Haziran arefe günü 1 ve 2Haziran’da da hafta sonuna denk geliyor. Tüm bunlarla birlikte ramazanBayramında 1000 liralık ikramiyenin Mayıs sonunda ödenmesi bekleniyor. Emeklilerinhesaplarına bin liralık ödemeler 27 31 Mayıs tarih bu tarihe kadar emekliaylığı bağlanan kişiler bu yılki verilecek ikramiyelerin tamamını alabilecek. Buşartları tamamlayan kişiler emeklilik dilekçesi vererek ikramiye almaya hakkazanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir