Ekonomi

Yeni İş Kuran Gençlere Vergi ve Prim Desteği

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) resmi internet sitesi üzerinden genç girişimcilere sağlanacak desteklere dair açıklamalarda bulundu. 

”Genç Girişimcilere Vergi ve Sigorta Prim Teşviki Broşürü Yayınlandı” başlığıyla yayımlanan duyuru metni ve detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

GENÇ GİRİŞİMCİLERE VERGİ VE PRİM DESTEĞİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, genç girişimciler için destek broşürünün yayımlandığı duyuruldu. Bu kapsamda genç girişimcilere 75 bin TL’lik kazançlarına kadar gelir vergisi muafiyeti getirileceğini ifade eden kurum şu açıklamada bulundu. 

GİB Tarafından Yayımlanan Destek Açıklaması

”Yeni iş kuran gençlere, üç yıl boyunca elde ettikleri kazancın bir kısmını vergi dışı bırakmak ve bir yıl süreyle sigorta primlerinin Hazinece karşılanması suretiyle gençlerimizin girişimciliğe yönlendirilmesini desteklemek amacıyla getirilen vergi ve sigorta prim teşviki uygulamasına ilişkin detaylı açıklamaların yer aldığı “Genç Girişimcilere Vergi ve Sigorta Prim Teşviki” Broşürü güncellenerek yayınlanmıştır. Ticari, zirai ve mesleki kazancı nedeniyle 1-25 Mart 2019 beyan döneminde Yıllık Beyanname verecek olan mükelleflerden şartları taşıyanların, beyan ettikleri kazançlarının 75.000TL’lik kısmı gelir vergisinden istisna edilecektir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir