Ekonomi

Yerel Seçimler Sonrası Asgari Ücretli İşçilere 180 TL Zam

2019 yılının Ocak ayı başında asgari ücrete zam görüşmeleri döneminde en çok konuşulan konu zam miktarı olmuştu. 2018 yılı sonunda 1600 TL olan asgari ücret için siyasiler kendi görüşlerini açıklamışlardı. 

Bu konuda en net tepki ise Cumhuriyet Halk Partisi’nden gelmişti. Bunun için 2 bin 200 TL rakamı üzerinde duran CHP yönetimi bu konuda önemli adımlar atmışlardı. TBMM gündeminde de yer alan bu konunun ardından Cumhuriyet Halk Partisi kendi içinde başka çalışmalar yapmıştı. 

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞAN MAAŞI EN AZ 2 BİN 200 TL

Cumhuriyet Halk Partisi, 2019 yılı Asgari Ücret görüşmelerinde 2 bin 20 TL rakamında karar kılınmasının ardından kendilerinin teklif ettiği 2 bin 200 TL rakamını kendi yönetimlerinde uygulamaya koyacaklarını açıklamıştı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından dile getirilen konuya dair yapılan açıklamalarda, Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde olan tüm belediyelerde asgari ücretle çalışan personellerin maaşları 2 bin 200 TL olacak denildi. 

Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından başta Ankara, Antalya, Adana, Mersin gibi il ve ilçelerde yönetime gelen CHP’nin bu vaadini tutacağı bildiriliyor. Bu kapsamda bu belediyelerde çalışan asgari ücretli çalışanlara en az 180 TL zam yapılacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir