Ekonomi

Yükselen Döviz Kuruna Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Yerel seçim çalışmalarına hız veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gün içerisinde gençlerle biraraya geldi. Gerçekleştirilen görüşme kapsamında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi alanına dair açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN DÖVİZ DEĞERLENDİRMESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesinde yükselen ve bu konuda atılan adımlara rağmen bu trendini kaybetmeyen döviz kuruna dair değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

Bu konuda yapmış olduğu açıklamasında döviz kurunda operasyon olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bu operasayonların tutmayacağını da söyledi. Daha önce faiz ile yapılan ve tutmayan operasyonların şimdi dolar kuru ile yapılmaya çalışıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıkalamada bulundu. 

”Bütün bunlar, batının, başta ABD’nin Türkiye’yi sıkıştırma operasyonlarıdır. Son olarak döviz, faiz, kur bununla ilgili sıkıştırma operasyonu ters tepti. Şimdi TL bulamıyorlar. İş ters döndü. Bunu yapamayınca da TL prim yaparken, dolar düşmeye başladı. Dün akşam 5,3 civarlara kadar düşmüş vaziyette. Biz kendimize güveniyoruz, iyi bir konumdayız. Seçimden sonra diyorlar… Bu oyunu oynayan bankalar ‘Seçim zamanları rapor açıklamayacağız’ demeye başladı. Açıklasan ne yazar? Bundan önce yaptınız tutmadı, yine tutmayacak.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir