Ekonomi

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranlarında Büyük İndirim

Bankaların 2019 yılına girilmesinin ardından başlattıkları konut kredisi faiz indirimleri devam ediyor. Son olarak 1.50 oranının altına kadar gerileyen konut kredisi faiz oranları ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarına ilişkin yapmış olduğu açıklamasının ardından oluşan son tablo ve konut kredisinde en uygun faiz oranını sizlerle paylaşıyoruz. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Ziraat Bankası tarafından yapılan konut kredisi faiz açıklamasında konut kredisi faiz oranlarının 1.68 oranından 1.28 oranına düşürüldüğü ifade edildi. Banka yayımladığı açıklamasında ayrıca ihtiyaç kredisinde de indirim yaptığını ve faiz oranını yüzde 1.53 oranına çektiğini duyurdu. 

Banka Tarafından Yapılan Açıklama

”Ziraat Bankası; bir yandan konut üreticisi firmalarımız ile bireyleri düşünen çözüm önerilerini sürekli geliştirmeye devam ederken, aynı zamanda vatandaşlarımızın mümkün olan en iyi maliyetle konut edinmelerini amaçlamaktadır.

Bu çerçevede Ziraat Bankası; son dönemde ekonomide yaşanan olumlu gelişmeleri ve maliyetlerde görülen iyileşmeyi müşterilerine yansıtmak amacıyla konut kredisi faiz oranlarını 04 Mart 2019 tarihinden itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık %1,28’e indirmiştir. Diğer taraftan, ihtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranını aylık %1,53’e indirmiştir.”

Ziraat Bankası tarafından yapılan bu konut kredisi faiz indiriminin ardından en uygun faiz oranıyla kredi sağlayan banka oldu. Detaylı bilgileri Ziraat Bankası müşteri hizmetleri yetkilisinden alabilirsiniz

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir