Bakanlık Başvuru Yapan Herkese 5 Bin Lira Yardım Veriyor

Bakanlık Başvuru Yapan Herkese 5 Bin Lira Yardım Veriyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar için bazı destekler veriliyor. Bakanlık tarafından ev eşyası...

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar için bazı destekler veriliyor. Bakanlık tarafından ev eşyası yardımı ödemesi yapılırken bunun için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Şartları sağlayan ve başvuru yapan vatandaşlar başvurularının kabul edilmesi durumunda 5 bin lira ödeme yapılmaktadır. Bu yardım için başvurular Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına yapılıyor. Vatandaşların sağlık ihtiyaçlarını, barınma ihtiyaçlarını, temel gıda ihtiyaçlarını yardım ve destek ödemeleri ile karşılayan devlet tarafından çeşitli destekler sağlanmaya devam ediliyor. Bakanlık tarafından sunulan barınma yardımları 4 ayrı kola ayrılıyor. Bunlar ise "betonarme ev yardım desteği, prefabrik ev yardım desteği, ev bakım onarım tadilat desteği, eşya yardım parası" şeklinde belirtilmektedir. Sağlıksız derecede kötü olan evlerde yaşayan vatandaşlara eşya yardım parası verilir. Eşine yardım parası sadece maddi durumu kötü olan vatandaşlara ödenir.

BAŞVURU VE ŞARTLARIN DETAYLARI

Bu yardım için en önemli koşul ise hane gelirinin uygun olmasıdır. Aylık hane geliri belirlenen seviyenin altında olan vatandaşlar bu yardım için başvuru yapabiliyor. Bu doğrultuda kişi başına düşen hale geliriz asgari ücretin üçte birinden az olmalıdır. Gerekli koşulları sağlayan kişiler eşya yardım parası almak için başvuru yapabilir ve hak kazandığı takdirde eşya yardım ödemesini alabilirler. Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına şahsen giderek yazılı bir şekilde başvuru yapacaklardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.