Devlet Bu Şartları Sağlayanlara Geri Ödemesiz 20 Bin Lira Veriyor

Devlet Bu Şartları Sağlayanlara Geri Ödemesiz 20 Bin Lira Veriyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çeşitli destekler sağlanıyor. Bakanlık tarafından sağlanan barınma yardımlarından birisi de...

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çeşitli destekler sağlanıyor. Bakanlık tarafından sağlanan barınma yardımlarından birisi de sağlıksız evlerde kalan vatandaşların evlerine tamir ve tadilat parası. Gerekli koşulların sağlanması kapsamında ailelere ödenen yardım parası tutarı ise 20.000 TL'ye kadar ulaşıyor. Bununla birlikte barınma yardımı başvuru işlemleri vatandaşların bulundukları il ve ilçelerde hizmetlerine devam eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılacak. Ayrıca başvurular şahsen ve dilekçe ile yazılı olarak yapılacak.

AİLE BAKANLIĞI TARAFINDAN VERİLİYOR

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi durumu iyi olmayan, ihtiyacı olan ve bu durumunu gelir testi ile kanıtlamış olan vatandaşlara çok sayıda sosyal yardım sağlanıyor. Eğitim desteğinden, aylık maaş ödemesine, sağlık hizmetlerinden, gıda yardımlarına kadar çok sayıda alanda vatandaşların ihtiyaçlarına yanıt veren bakanlık barınma alanında da destekler veriyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada söz konusu barınma yardımlarının maddi durumu kötü olan vatandaşlara sağlandığı belirtildi. Bu yardım ödemelerinden yararlanmak için vatandaşların 18 yaşından büyük olmaları gerekmektedir. Ayrıca gelir şartına da haiz olunması gerekiyor. Barınma yardımı ödemeleri aylık hane geliri belli bir seviyenin altında olması durumunda ödeniyor. Bu konu hakkında bakanlık tarafından yapılan açıklamada kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3'te birinden az olması gerektiği ifade edildi. Ayrıca tamir ve tadilat için vatandaşların oturdukları evin tam hisseli tapusuna sahip olmaları gerekiyor.

20 BİN LİRAYA KADAR DESTEK

Ev bakım onarım desteği için başvuru şartları sağlayan vatandaşlar başvurularını sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapacaklar. Ödemeleri onaylanan vatandaşlar 20.000 TL devlet desteği almış olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.