Gündem

Ekrem İmamoğlu’na Tehdit Dolu E-Postalar Atan Kişi Hakkında Karar Verildi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu attığı e-posta ile tehdit eden Etimesgut İlçe Örgütü üyesi Tuna Görgünoğlu'nun CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından partiden gönderilmesi adına ilk adım atıldı ve konu disiplin kuruluna iletildi.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı tarafından yapılan yazılı bilgilendirmede, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamaoğlu’nu attığı e-posta ile tehdit eden Tuna Görgünoğlu’nun Etimesgut İlçe Örgütü üyesi olduğunu belirtti.

HAYATI HAKKINDA VERDİĞİ BİLGİLER DOĞRU DEĞİL

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, sözlerine şöyle devam etti:

“Kayıtlarımızın incelenmesinde; adı geçen şahsın milletvekili aday adayı olmak için başvuruda bulunduğu, parti üyesi olmadığı için de üyelik kaydının bu sırada yapıldığı anlaşılmıştır. Ancak adı geçen şahıs, Etimesgut İlçe Örgütümüz tarafından hiç tanınmadığı gibi adaylık başvurusundan sonra herhangi bir parti çalışmasına katılmadığı tespit edilmiştir. Gerek eğitimleri ve gerekse çalışma hayatı ile ilgili verdiği bilgilerin de doğru olmadığı anlaşılmaktadır.”

Ali Hikmet Akıllı, İl Yönetim Kurulu’nun video konferans yöntemiyle bir toplantı düzenlendiğini vurgulayarak, “Tuna Görgünoğlu’nun, tüzüğümüzün 64 ve 68/1-b, disiplin yönetmeliğimizin 15/1-b ve 27/1 maddeleri uyarınca, tedbirli olarak, kesin çıkarma talebiyle il disiplin kuruluna sevkine karar verilmiştir” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir