Ekonomi

Elektrik dağıtımı fikirlerine 300 bin TL ödül verilecek! Son başvuru 20 Aralık’ta

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde başlatılan program ile elektrik dağıtım sektörüne yönelik yenilikçi iş fikirlerine 300 bin lira ödül verilecek. Programa başvuru yapmak isteyenlerin 20 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Programa başvurular başladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve ODTÜ TEKNOKENT işbirliğinde ‘Enerjim Sensin Hızlandırma Programı’ başlatıldı. Bu kapsamda, enerji günlüğü- Elektrik dağıtımı sektöründe teknoloji girişimleri ve fikirleri gerçekleştirilecek olan programda seçilenlere 300 bin TL ödül verilecek. Programa son başvuru tarihi ise 20 Aralık 2020 olarak belirlendi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde elektrik dağıtım sektörü özelinde tohum aşama teknoloji girişimlerini, fikirleri olan girişimci adaylarını sektör ile buluşturmak üzere düzenlenen “ENERJİM SENSİN Hızlandırma Programı” başvuruları başladı.” ifadeleri kullanıldı.

Ödüller

300 bin TL para ödülü
Ulusal ve uluslararası proje yazım desteği Patent desteği
Global fuar, etkinlik ve hızlandırma programlarına katılım sağlanması
Yatırım imkanı ve desteği

İlgili Makaleler