EkonomiGündem

Elektrik Fiyatlarına Zam Yapılacak Mı? EPDK’dan Açılama Geldi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz yaptığı açıklamalarında elektrik fiyatlarına 3 ay zam yapılmayacağını ifade etti.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında EPDK tarafından çok önemli bir karar alındı. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz çok önemli açıklamalarda bulundu.

Mustafa Yılmaz konu hakkında açıklamalarında bu yılın ikinci çeyreğinde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını ifade ederek “2020 yılı Nisan-Mayıs-Haziran aylarına yönelik herhangi bir fiyat artışı söz konusu değildir” dedi.

Mustafa Yılmaz açıklamalarında corona virüsü ile mücadele sürecinde elektrik ve doğal gazda kesinti yapılmaması ile ilgili de değerlendirmelerde bulanarak enerji sektörünün üzerine düşen fedakarlığı yapması gerektiğini belirtti.

MUSTAFA YILMAZ’IN AÇIKLAMALARI

Ayrıca Mustafa Yılmaz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın elektrik ve doğal gaz kesme konusunda verdiği mesaj çok net. Sosyal devlet olmanın gereği ile biz de bu süreci yakından takip ediyoruz. Hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi hayati önem taşıyor. Enerji sektöründe görev yapan herkesin çok daha dikkatli, çok daha titiz çalışması gereken günlerdeyiz. Kurum olarak Bakanlığımızla eşgüdüm ve tam bir işbirliği ile çalışıyoruz ve ilerleyen günlerde alınması gereken yeni tedbirler olursa bu tedbirleri de vakit kaybetmeden alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir