Ekonomi

Emekli Bankası Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını Dibe Çekti! Bu Aydan İtibaren Emeklilerin Çekeceği Krediler…

Özellikle bankaların potansiyel müşteri hedefinde olan emekliler, kendilerine özel olarak sunulan avantajlı bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya 2022 yılında da devam ediyor. Bu yıl özellikle kamu bankaları aracılığıyla avantajlı krediler ile buluşmaya başlamış olan emekliler; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan uygun faizli ihtiyaç kredileri alabiliyor.

Kamu bankacılığı anlayışıyla hareket eden Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emeklilere özel sağladıkları krediler kapsamında her geçen gün indirim gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu ay itibariyle faiz oranlarını iyice dibe çekmiş olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank isimli kamu bankaları, ihtiyaç kredisinin yeni şartlarını da duyurmuş bulunuyor.

Bayram Öncesi Emeklinin Kredisi Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ta Hazır

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emeklilere özel sağladığı kredilerde bayram önü faiz indirimine gitmiş bulunuyor. Bu kapsamda uygun faizli kredi sağlayan bankaların başında Ziraat Bankası, 25 bin TL’ye kadar olan kredilerini yüze 1,55’ten faiz oranıyla sağlarken; 25 bin TL’nin üzerindeki krediler için faiz oranlarını yüzde 1,69 oranından başlatıyor. Müşterilerine 36 aya varan vade seçenekleri sunan Ziraat Bankası’ndan en uzun vadeyle çekilecek olan 30 bin TL’lik bir kredinin aylık taksit ödemeleri ise, 1.198,36 TL olarak hesaplanıyor. Uygun faiz ile kredi sağlayan bir diğer bankaysa Vakıfbank oluyor. Emeklilere özel 36 aya varan vadenin yanı sıra geri ödemelerde esnek bir ödeme planı ve üç ay geri ödeme ertelemesi de sağlayan Vakıfbank’tan 36 ay vade ile çekilecek olan kredinin taksitleri ise 417,16 TL’ye kadar düşürebiliyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan Kredi Çekmek İçin Şubeye Gitmeye Gerek Yok

Emeklilere özel olarak faiz oranı sağlayan bir diğer banka olan Halkbank, yüzde 1,79 faiz oranıyla 20 bin TL’ye kadar kredi sağlıyor. Halkbank’tan çekilecek olan 36 ay vadeli 20 bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemeleri ise, sadece 814,90 TL olarak hesaplanıyor. Üstelik Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan kredi çekmek isteyen emeklilerin şubeye gitmesine de gerek bulunmuyor. Mobil ve internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilecek olan emeklilerin düşük faizli krediden yararlanabilmesi için tek şart, emekli maaşını bu bankalardan almak oluyor.

İlgili Makaleler