EkonomiGündem

Emekli İşçi ve Asgari Ücretliye 6 Ay Geri Ödemesiz 10 Bin Lira

Corona virüsü salgınından olumsuz etkilerinin azaltılması amacıyla kamu bankaları tarafından 10 bin liraya kadar 6 ay geri ödemesiz kredi veriliyor. Bu krediden geliri 5 bin liranın altında olan yani asgari ücretli, emekli ve işçiler gibi meslek grupları yararlanacaktır.

Salgın nedeniyle kamu bankaları tarafından 5-7.5 ve 10 bin liralık düşük faizli ve finansman oranlı, 6 ay geri ödemesiz kredi kampanyası başlatıldı.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Başvurular Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankalarının internet siteleri aracılığı ile yapılacaktır. Başvurular bugün itibari ile başladı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Ziraat Bankası internet sitesinde başvuru için gerekenler arasında TC Kimlik numarası, cep telefonu numarası, talep edilen kredi tutarı, taksit ödeme gün başlangıcı, hane halkı gelir bilgisi, medeni durum ve bakmakla yükümlü çocuk sayısı yer alıyor.

Vakıbank’ın internet sitesinde ise aralarında birer boşluk bırakarak DESTEK TCKN ve HANE GELİRI yazıp 5724’e SMS atıldığında krediye olumlu ya da olumsuz dönüş hemen gerçekleşiyor.

Kredi onaylanırsa şubeye gitmenize gerek yok. Mobil, internet bankacılığı ve çağrı merkezi kanallarından kredi kullanılabiliyor ve hesaba yatıyor.

Kredinin kullandırılma şartları ise oldukça uygun. 6 ay geri ödemesiz olarak kredi hesaplara geçiliyor. 6 aydan sonra ise ödemeler başlıyor.

ÖDEMELER NASIL OLACAK?

Temel ihtiyaç kredisinde faiz/finansman oranı yüzde 0.49 olarak belirlendi. Kredi tahsis ücreti olarak da 50 lira alınacak. Efektif yıllık faiz/finansman oranı yüzde 7.5665 oldu. Bununla birlikte 10 bin lira kredi için 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında ise 30 ay boyunca 376 lira ödeme yapılacak.

7 bin 500 lira kredi çekecekler için ilk 6 ay geri ödeme yok ve sonrasındaki 30 ay boyunca 282 lira ödeme yapılacak. Bunun yanı sıra 5 bin lira kredi için de ilk 6 ay geri ödeme olmayacak ve sonrasındaki 30 ay boyunca 188 lira ödeme yapılacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir