EkonomiGündem

Emekli Maaşlarına 361 Lira Ek Zam ! İşte Detaylar..

Türkiye'de milyonlarca emekli, bu yıl promosyon ve bayram ikramiyesi alacak. Bu ödemeler emeklilerin yüzünü güldürdü. Ayrıca emekli vatandaşlar emekli maaşına 361 lira ek zam yapılması formülünün gündeme gelmesi ile biraz daha heyecanlandı.

Milyonlarca emekliyi heyecanlandıran bir gelişme gündeme geldi. Emekli maaşına 361 lira ek zam yapılması gündeme geldi. SSK, SGK, Bağ-Kur emeklileri ek zam olup olmayacağını araştırıyor. Peki, emekliye ek zam var mı? Detayları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz..

361 LİRA ZAM

Bilindiği ibi emekli maaşları geçtiğimiz ay zamlanmıştı. Zam heyecanı yaşayan emekliler promosyon ve ikramiye kapsamında da yüzleri güldü. Bu bağlamda emekli maaşlarına 361 lira zam yapılması da gündeme geldi. Vergi iadesi sisteminin kaldırılmasının ardından hayata geçirilen, net maaşın yüzde 4-5’i oranında olan ve her ay verilen ek ödemenin yükseltilmesi bekleniyor.

Türkiye Emekliler Derneği tarafından bu konu hakkında yeni bir açıklama geldi. TÜED tarafından yapılan açıklamada ek ödeme oranının yüzde 10 olması talebi geldi ve dernek başkanı Kazım Ergün açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Çalışanlara vergi iadesinin karşılığı olarak uygulanan asgari geçim indirimi en düşük 220 lira. Buna karşın bin 500 lira maaş alan emekli aylık 60, 2 bin lira maaş alan emekli ise 80 lira ek ödeme alıyor. Ek ödeme oranlarının ivedilikle yükseltilmesini istiyoruz.”

Emekli Maaşlarına 361 Lira Zam
Emekli Maaşlarına 361 Lira Zam

EMEKLİ MAAŞLARINA 361 LİRA ZAM

Buna göre bu talep hayata geçerse emekli maaşlarına ek zam yapılacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ek ödeme tutarlarında 59 ile 361 lira arasında artış olacak.

Net bin 198 lira olan en düşük maaşı alan emekliye 59,94 lira yerine 119,87 lira, 6 bin 28 lira olan en yüksek maaşı alana da 241,15 lira yerine 602,87 lira ek ödeme verilecek. Emekli maaşlarına her ay ek ödeme yapılıyor. Tutarı, maaşın yüzde 4-5’i oranında oluyor. Ancak artış yapılması beklentisi bulunuyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir