Ekonomi

Emekli Promosyonları ile ilgili flaş karar!

Corona virüsü tedbirleri kapsamında emekli promosyonlarıyla ilgili flaş bir karar alındı. Türkiye Bankalar Birliği(TBB) tarafından kararla ilgili yapılan açıklamada, emekli promosyon ödemelerinin onay beklenmeden hesaplara yatırılacağı bildirildi.

Wuhan kentinden dünyaya yayılan ve son bir hafta içerisinde Türkiye’de de tespit edilen ölümcül corona virüsünün yayılmasına karşı önlemler alınmaya devam ediliyor. Özellikle yaşlıların risk gurubunda değerlendirildiği virüs yüzünden Türkiye Bankalar Birliği önemli bir promosyon ödemesi açıklaması yaptı.

Karar emeklilerin sağlığını tehlikeye atmamak için alındı

TBB’den yapılan açıklamada: “Son dönemde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle risk grubu içerisinde yer alan emeklilerimizin toplu taşıma gibi kalabalık ortamlara girerek sağlıklarını tehlikeye atmalarını önlemek amacıyla promosyon ödemesi taahhütname verme süresi 30 Haziran 2020 tarihine kadar olan emeklilerden herhangi bir onay beklenmeksizin promosyon tutarlarının hesaplarına yatırılmasına karar verilmiştir. Diğer taraftan maaşını farklı bankaya taşımak isteyen emeklilerin promosyonlarını kıstelyevm iade etmek koşulu ile maaşlarını aktarma hakkı her zaman saklı tutulacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Mobil işlemleri kullanmak yerine şubelere geliyorlar

Corona virüsü salgınından önce Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında emeklilere promosyon ödemesinin taahhütname onayı alınmak koşuluyla yapılıyordu.
Onay alınmaksızın hesaba yatırma kararının, emeklilerin mobil bankacılık yerine çoğunlukla banka şubelerini ziyaret etmelerinden kaynaklandığı için alındığı belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, konuya ilişkin olarak, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında emekli promosyonunda taahhüt şartını geçici olarak kaldırdık” açıklamasını yaptı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir