Ekonomi

Emekli Promosyonlarında Beklenmeyen Gelişme Bin TL Birden Arttı! Maaşını Taşıyan Herkese Veriliyor! 3.750 TL Emekli Promosyonu İçin Son Gün…

Emekli promosyonlarını yakından takip eden 13 milyon emekli için yeni bir müjde gelmiş bulunuyor. Akbank ile başlayan emekli promosyonları zamlarına bugün itibariyle bir banka daha dahil oluyor. Emekli promosyonlarında artış yapan her iki banka da haziran ayı itibariyle en yüksek emekli promosyonunu ödeyen bankalar olmayı başarıyor.

Emekli promosyonlarında geçtiğimiz ay en yüksek 2.750 TL olarak ödeniyordu. Bu ay yılık ilk yarısına girilmesiyle birlikte emekli promosyonunu artıran ilk banka Akbank oldu. Emekli promosyonlarında ortalama 750 TL artış yapan Akbank’ın arkasından promosyon tutarlarında artışa giden TEB de bin TL’lik artış ile emekli promosyonunu en yüksek ödeyen bankalar arasındaki yerini aldı.

Akbank’ın Emekli Promosyonları 3.500 TL Yükseldi

Türkiye’nin yenlikleri ile öne çıkan özel banka kuruluşlarından biri olan Akbank, bu ay sektöre bir öncülük daha gerçekleştirdi. Geçmişte tutara göre değişmekle birlikte 2.750 TL’ye varan promosyon ödemelerini bu ay 750 TL artıran Akbank, 3.500 TL’ye başlayan emekli promosyonları ödemeye başladı. Akbank’tan yapılan duyuruya göre, Akbank’a maaşını taşıyan ve 1.499 TL’ye kadar maaş alan emeklilere 500 TL SGK, 1.850 TL ek olmak üzere toplamda 2.350 TL promosyon ödemesi yapılırken, 1.500 TL ile 2.499TL arasında maaş alan emeklilere 625 TL SGK 2.275 TL ek olmak üzere toplamda 2.900 TL; 2.500 TL ve üzeri maaş alan emeklilere ise 750 TL SGK ve 2.750 TL ek olmak üzere toplamda 3.500 TL nakit promosyon ödeneceği ortaya çıktı. Ek promosyon için ise, Akbank sadece 3 yıl boyunca maaş almaya söz verme taahhüdü istediğini açıkladı.

TEB’te Promosyonlar 3.750 TL Yükseldi

Akbank’ın hamlesinin hemen ardından promosyon tutarlarında artışa gittiğini duyuran TEB, maaşını bankasına taşıyan ve üç yıl boyunca emekli maaşını TEB çatısı altından almaya söz veren emeklilerin maaş taşıma işlemini gerçekleştirdikten sonra verecekleri iki otomatik fatura ödeme talimatı ile 3.750 TL’ye varan promosyon ödemelerinden faydalanabileceğini açıkladı. Üstelik TEB, her emekli yakınını bankaya getiren emekli müşterilerine her yakını için 250 TL olmak üzere toplamda 10 kişiye kadar olmak kaydıyla 2.500 TL ek promosyon kazanma fırsatı da vermeye başladı.

İlgili Makaleler