Gündem

Emekli Promosyonlarında Son Tren Kaçıyor! 2022 Emekli Promosyonu Ne Kadar? Sadece Maaşını Taşıyacak Olan Emekliler Ek 2.750 TL Promosyon Alabiliyor!

Bankaların Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile gerçekleştirdiği anlaşma kapsamında ödenen emekli promosyonları tutarları her sene değişen oranlar ile emekli olan vatandaşlara sağlanıyor. Bu kapsamda bankalara emekli maaşını taşıyan vatandaşlar, üç yıllık olmak şartıyla bu promosyonlardan yararlanabiliyor.

Banka promosyonları 2022 yılı itibariyle yeniden zam almış bulunuyor. Gerçekleştirilen zamlar ile birlikte hem özel hem de kamu bankaları kendi politikaları çerçevesinde minimum 500, maksimum ise 2.750 TL olacak şekilde emeklilere promosyon ödemleri veriyor. Ödemeler, 2022 yılı için de başlamış bulunuyor.

Kamu Bankaları Aynı Tutarı Veriyor

Emeklilere sundukları avantajlı hizmetlerin arasına ücretsiz para transferleri ve düşük faizli krediler gibi avantajlar ekleyen kamu bankaları olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, 2022 yılında emekli promosyonlarını aynı tutara sabitlemiş bulunuyor. Maaşa göre emekli promosyonları veren Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, emekli aylığı 1.500 TL’ye kadar olan emeklilere üç yıllık 500 TL; emekli aylığı 1.500 TL ile 2.500 TL arasında olan emeklilere 625 TL; emekli aylığı 2.500 TL ve üzerinde olan emeklilere ise 750 TL emekli promosyonu ödüyor. Emeklilerin bu promosyonlardan yararlanabilmek için 2022 yılı içerisinde bankaların kendine özgü olarak belirlediği maaş taşıma işleminin son tarihine kadar bankalara online ya da fiziki şubeleri aracılığıyla başvuru yapması ya da e-Devlet üzerinden emekli maaşlarını taşıtmaları gerekiyor.

Özel Bankalar 500 TL’den 2.750 TL’ye Kadar Emekli Promosyonu Veriyor

Maaşını yine üç yıllık olarak taşıyan emekli vatandaşlara promosyon ödemesi gerçekleştiren özel bankalar, promosyon tutarlarını maaşa göre 500 TL’den 2.750 TL’ye kadar değişen tutarlara çekmiş bulunuyor. Bu kapsamda Fibabanka, tıpkı kamu bankaları gibi emekli promosyonu ödemesi yaparken; maaşa göre değişmekle birlikte 500 TL, 625 TL ve 750 TL promosyon ödemesi sağlıyor. En yüksek promosyon tutarı ise TEB’ten geliyor. Maaşını taşıdıktan sonra otomatik fatura ödeme talimatı veren emekli müşterilerine 2.750 TL tutarında promosyon ödemesi sağlayan TEB’e aynı tutarlar ile eşlik eden bankalar ise; Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank ve ING Bank gibi özel banka kuruşları oluyor.

İlgili Makaleler