Ekonomi

Emeklilerin Kazanç Ayı Geldi ! Önce 1250 Lira Sonra 2 Bin Lira Ödeme Yapılacak

Emekli için 6 aylık süreç oldukça hareketli geçecek ve emekli vatandaşlar bu dönemde ek gelir elde edecek. Emekli promosyonu için Türkiye Bankalar Birliği ve Sosyal Güvenlik Kurumu bu ay bir araya gelecek. Maaş taşıma karşılığında emeklilere 1250 lira promosyon verilecek. Bunun yanı sıra Ramazan ve Kurban olmak üzere bayramlarda biner lira daha ödeme yapılacak.

Emekli vatandaşlara toplamda 3 bin 250 lira ödeme yapılacak. Bu önümüzdeki 6 ay emekliler için hareketli geçecek ve emekliler ek ödeme alacaklar. 2017’de yürürlüğe giren promosyonun ikinci ödemesi Mart ayında yapılacak. Buna göre bir özel banka tarafından maaşı taşıma sözü ile emeklilere 1250 lira promosyon ödemesi yapılacak. Bunun yanı sıra Ramazan Bayramında bin lira Kurban Bayramında bin lira ödeme yapılacak. Toplamda emekliler 3 bin 250 lira ek ödeme alacak.

EMEKLİLERİN CEBİNE 3 BİN 250 LİRA GİRECEK

Emekliler bu yılın ikinci zammını Temmuz’da almaya hazırlanırken, promosyon ve ikramiye ile ek gelire kavuşacak. Emeklilerin cebine 3 bin 250 liraya kadar ek gelir girecek.

Promosyon SGK’nın Şubat 2017’de bankalarla imzaladığı protokolle başlamış, emeklilerin büyük bölümü Mart 2017’den itibaren ödeme almıştı. Konu ile ilgili olarak bu ayın sonundan itibaren emekliler ikinci promosyonlarını almaya başlayacak.

İKRAMİYE TARİHİ BELLİ OLDU

Emekliler taahhüt süresi dolar dolmaz, bankasını seçip promosyonunu alacak. Hem taban promosyon tutarlarında artış yapılması hem de bankaların kampanyalarının da hareketlenmesi bekleniyor.

Bunun yanı sıra ikramiye enflasyon zammı olursa 1118 lira yeniden değerleme artışı yapılırsa 1225 lira olacak. Ramazan Bayramı ikramiyesinin 18-22 Mayıs, Kurban Bayramı ikramiyesinin 27-30 Temmuz tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir