Ekonomi

Emeklilerin Maaşlarına Ek 405 TL’lik Aile Yardımı Yapılacak Mı? Son Karar Bekleniyor

Şu sıralarda en çok merak edilen konulardan bir tanesi de memurlara ve işçilere, eş ile çocukları için her ay ödenen aile yardımı oldu. Emekliler, çalışma hayatları bittikten sonra durdurulan aile yardımının emekli maaşlarına ilave edilmesini isterken Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) ile memur konfederasyonları bir araya gelerek karara yönelik adımların bir an önce atılması konusunda anlaştı. Eğer emeklilerin maaşlarına aile yardım ilave edilirse 2 çocuğu bulunan emeklinin maaşı 405 TL artacak.

Covid-19 salgını, emekli maaşının yeterli olmadığı aileleri oldukça etkiledi ve ek ödeme haberleri için beklemeye başladılar. İşte, beklenen adım geldi ve emeklilerin biraz da olsun içine su serpildi. TÜED Başkanı Kazım Ergün, emekli olduktan sonra maaşlara ek aile yardımının yapılmasının durdurulmasını kritik bir kayıp olarak nitelendiriyor. Eğer istenilen karara varılırsa, 2 çocuklu emeklilere 405 TL daha fazla maaş ödenecek.

Milyonlarca emekli, memurlara ve işçilere ödenen eş ile çocuk ek aile ödemesini kendilerine de aynı şekilde ödenmesini talep ediyor.

TÜED VE KONFEDERASYON TALEPLERİNİ İLETTİ

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanı Kazım Ergün, emekli olduktan sonra ek aile ödemesinden yararlanılmamasının oldukça büyük bir gelir kaybı olarak nitelendiriyor ve memur konfederasyonları da memurlar emekli olunca ek aile ödemesi alabilsin isteğinin Kamu Personeli Danışma Kurulu’nca kendi lehlerinde sonuca varmasını umuyor.

KARARA VARILIRSA 405 TL EK ÖDEME ALINACAK

Milyonlarca insan emekli maaşı alırken, böyle bir talebin hayata geçmesi ile 6 yaş üstü 2 çocuklu emekliler, 405 TL ek ödeme alacak. Büyük bir meblağ olmasa da özellikle bu süreçte oldukça yardımcı olacaktır.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler