Ekonomi

Emeklilik Hakkında Yeni Düzenleme ! SGK Duyurdu

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kamu kurumlarına resmi yazı ile emeklilik hakkındaki düzenlemeyi duyurdu. Peki emeklilik düzenlemesi nasıl olacak? İşte detaylar...

Emeklilik hakkında yeni düzenleme geliyor. Bu düzenleme Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kamu kurumlarına bildirildi. SGK tarafından gönderilen bu yazı sonrasında emekli işlemlerinde posta işlemi tamamen kaldırılmış oldu. Buna göre emekli onayları artık elektronik ortamda yapılacak.

ELEKTRONİK ORTAMA TAŞINDI

Sosyal Güvenlik Kurumu, emeklilik onaylarını kamu kurumlarına elektronik ortamda bildirecek. Buna göre 2012 yılında yürürlüğe konan tebliğ ile birlikte kamu idarelerinde çalışan tüm memurların hizmet kayıtları Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geliştirilen Hizmet Takip Programına (HİTAP) aktarılıyordu.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan duyuruda, bazı kurumların emeklilik evraklarını HİTAP üzerinden gönderdikten sonra KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) veya posta yoluyla fiziki olarak ayrıca gönderdikleri fark edilmiştir.

Emeklilik İşlemleri
Emeklilik İşlemleri

Bu kapsamda, Sosyal Güvenlik emekli onaylarının HİTAP üzerinden gönderilmesinin yeterli olduğu, kurum tarafından emekli işlemleri sonuçlandırılan memurların, bugüne kadar posta yolu ile gönderilmekte olan emekli onayına dair kurum mektuplarının artık HİTAP üzerinden idarelere iletileceğini bildirdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan bu açıklama sonrasında, emeklilik işlemlerinde posta işlemleri bütünüyle kaldırıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir