Ekonomi

Emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? İkramiyelere zam geldi mi?

Bu sene corona virüsü nedeniyle emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyeleri erken bir tarihte ödendi. Bu nedenle yaklaşık 13 milyon emekli Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman yatacağını merak ediyor. Peki, emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? İkramiyelere zam geldi mi? Cevabı haberimizde.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle vatandaşları ekonomik olarak rahatlatmak amacı ile Ramazan Bayramı ikramiye ödemeleri erken bir tarihte yatırılmıştı. Bu nedenle emekliler tarafından birinci günü 31 Temmuz 2020 tarihine gelen Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatırılacağı araştırılıyor.

2020’de Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman verilecek?

Yetkililer tarafından bu konuda yapılmış resmi bir açıklama henüz bulunmuyor. Ancak ikramiye ödemelerinin Temmuz ayında yatırılacağı öngörülüyor.

Kurban Bayramı ikramiyelerine zam var mı?

Bu sene Ramazan Bayramı ikramiyeler 1000 TL olarak yatırıldı. Bu nedenle Kurban Bayramı ikramiyelerinin de 1000 TL olarak yatırılması bekleniyor. Ancak eğer ikramiye artışı enflasyona endekslenirse, emeklilere ödenecek tutar bin 118 lira 40 kuruşa çıkacak. Yeniden değerlendirme artışı ile bu tutar bin 225 lira 80 kuruş olacak.

 

Kurban Bayramı ikramiyelerinden kimler faydalanabilir?

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

Şehit yakınları ve gaziler

Ölüm aylığı alanlar

Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

Geçici köy korucuları

Şeref aylığı alanlar

Şampiyon sporcular,

Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

İlgili Makaleler