Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS 50 puanla personel alacağını duyurdu!Kadrolarda eksik var!

Emniyet Genel Müdürlüğü 2020 yılı içerisinde ikinci kez KPSS 50 puanla personel alacağını duyurdu. 2019 yılı 1. Dönem için yayınlanan ilanda kadrolarda eksik var. Genel Müdürlüğün resmi sitesinde yer alan ilan için bir önceki alımlarda yeterli sayıya ulaşılamamıştı.

2019 yılı 1. Dönem kadrolu Aşçı alımı başvuru süresi ve şartları güncelleyen Genel Müdürlük 2020 aşçı alımında KPSS taban puanını 50 olarak belirledi. Müdürlük daha önce açılan kadrolar için 20/01/2020-24/01/2020 tarihleri arasında başvuru yapan adayların başvuruları geçerli kabul etti ve tekrar başvuru yapmalarına gerek olmadığını bildirdi. Emniyet bünyesine alınacak aşçı sayısı ise 9 olarak belirlendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü

Son başvuru ne zaman?

EGM Bünyesinde çalışmak isteyen adaylar için başvuru başlangıç tarihi 17/02/2020 olarak belirlenirken, son başvuru tarihi 21/02/2020 olarak duyuruldu.

Başvuru şartları neler?

Başvuruda bulunacak adayların Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde belirlenen aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak,

Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

İlan hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.
Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir