Gündem

Emniyet Müdürlüğünden ‘ Zavallı Polisler ‘ Açıklaması

Bir gazeteci tarafından emniyet personeli için kullanılan 'zavallı polisler' ifadesi hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı.

Bir gazetecinin köşesinde emniyet personeli için kullandığı ” zavallı polisler ” ifadesiyle ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı.

Söz konusu açıklamada İstanbul Emniyet Müdürlüğü personelinin insaf ve vicdandan yoksun bir şekilde rencide etmeye çalışıldığı ifade edildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gazeteci sayın Can Ataklı’nın 25.02.2020 tarihinde kaleme aldığı ‘ zavallı polisler ‘ ifadesiyle başlayan ve ‘…daha önce hiç benzeri olmamış biçimde…’ şeklinde yalan ifadelerle devam eden köşe yazısının son bölümünde, İstanbul Emniyet Müdürlüğünce personelinin eğitimine ve halkla ilişkilerine yönelik sık sık yapılan ikaz ve hatırlatmalardan birini amacından saptırarak ilgisiz bir konuyla ilişkilendirmiştir.

Adı geçen yazar, oluşturduğu bu kurgu üzerinden, saygısızca bir üslupla, ‘…böyle olunca da azarı yediler zavallılar’ şeklindeki aslında kendisini zavallı duruma düşüren ifadeleriyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü personelini insaf ve vicdandan yoksun bir şekilde rencide etmeye çalışmıştır.

Zavallı Polisler Açıklaması
Zavallı Polisler Açıklaması

Tüm halkımızın güvenliğini sağlayan emniyet teşkilatı personeline karşı bu saygısız ifadelerin ve değerlendirmelerin sebebi bilinmemekle birlikte keyfiyeti kamuoyunun takdirine arz ederiz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir