Kamu Haberleri

Emniyet tarafından 2020 yılı atama takvimi açıklandı! Şark süreleri düştü mü?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından polislerin merakla araştırdığı 2020 takvimi açıklandı. Listede Şark süreleri de yayınlandı. Peki, şark süreleri düştü mü?

Emniyet mensuplarının 2020 yılı atama takvimi hakkındaki sorularına cevap geldi. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği gereğince 2020 yılı genel atama çalışmaları başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü yayınladığı listelerde Şark süreleri hakkında da bilgi verdi.

atama takvimi

İlk tercih tarihleri açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından polislerin merakla cevap aldığı sorulara yanıt verildi. Genel atama çalışmalarını başlatan Genel Müdürlük, şark süreleri hakkında da bilgilendirme yaptı. Yaz döneminde ataması gerçekleştirilecek olan Polis ve Başpolis memurları ilk tercihlerini 10 Şubat ila 16 Şubat arası yapacağını duyuran Müdürlük, ana tercih ve tercih dökümleri 18 Şubat – 02 Mart 2019 tarihleri arası yapılacağını bildirdi.

Şark süreleri yayınlandı

Her yıl Mayıs-Haziran aylarında yapılması gereken atamalar için 1.bölgeden 2 bölgeye ve 2.bölgeden 1.bölgeye tercih listeleri yayınlandı. Yayınlanan listelerde, şark illeri olarak, geçmiş senelerde farklı illerin de bulunduğu grupta Şırnak ve Hakkari illeri tek başına yer alırken, aynı grupta yer alan Ankara, İstanbul ve Gaziantep illerinin olduğu grupta değişikliğe gidilmedi.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir