Alexa

En Az 60 KPSS ile Sözleşmeli Memur, Hizmetli Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı 38 sözleşmeli memur alımı başvuruları sona eriyor. Başvurular ve kadrolara dair detaylar haberimizde.

En Az 60 KPSS ile Sözleşmeli Memur, Hizmetli Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı 38 sözleşmeli memur alımı başvuruları sona eriyor. Başvurular ve kadrolara dair detaylar haberimizde.

En Az 60 KPSS ile Sözleşmeli Memur, Hizmetli Alımı Başvuruları Sona Eriyor
Editor: Mustafa Karagöz
12 Nisan 2019 - 11:12 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 10:47

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın web sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etmişti. 

Bir süredir devam eden sözleşmeli personel alım ilanı için başvuru süreci 12 Nisan itibariyle sona erecek. İlana başvuru yapacak adaylar için detayları bir kez daha sizlere hatırlatıyoruz.

38 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında 4 farklı alanda çeşitli branşlarda toplam 38 personel alımı yapılacak.

Alımlara ilgili KPSS puan türünden en az 60 almış olan adayların başvuruları kabul edilecek. İlana başvuru yapacak adaylar için kadro kontenjan detaylarını bir kez daha paylaşıyoruz. Kadrolar ve Branşlar

* Büro Personeli: Dava Takip, Mali İşler, Bilgisayar Veri Bankası

* Tekniker: Elektrik, Harita Kadastro, Bilgisayar, İnşaat, Video Montaj

* Teknisyen: Elektrik, Elektronik, Sıhhı Tesisat 

* Destek Personeli: Boyacı/Badanacı, Hizmetli, Garson

BAŞVURU KOŞULLARI

DPB üzerinden adaylara duyurulan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan koşulları sağlamalılar. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirlenen yaş, KPSS ve diğer koşullar;

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak. 18 yaşından büyük 36 yaşından küçük olmak, Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak (en az 60 KPSS puanına sahip olmak), Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular elektronik ortamda yapılacak. Adaylar başvurularını 23.59'a kadar https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet aracılığıyla yapacaklar. 

İlan metni için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ugur
  2 ay önce
  Ne zaman aciklancak ve nerden aciklancak basvurduk bekliyoruz
 • Kenan
  2 ay önce
  Sözleşmeli personele yıllardık bekledikleri kadrolar da verilse çok güzel olurdu.
 • Tansel
  2 ay önce
  Sözleşme bitiminde tekrar sözleşme yenileme durumu oluyor mu