Alexa

En Az 65 KPSS Puan Şartıyla Kadın/Erkek Sözleşmeli Subay Alım İlanı Yayımlandı

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı bir ilan ile KPSS puan sıralaması esasına göre sözleşmeli subay alımı yapacağını ilan etti.

En Az 65 KPSS Puan Şartıyla Kadın/Erkek Sözleşmeli Subay Alım İlanı Yayımlandı

Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı bir ilan ile KPSS puan sıralaması esasına göre sözleşmeli subay alımı yapacağını ilan etti.

En Az 65 KPSS Puan Şartıyla Kadın/Erkek Sözleşmeli Subay Alım İlanı Yayımlandı
Editor: Mustafa Karagöz
09 Nisan 2019 - 09:12 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 10:55

Jandarma Genel Komutanlığı kendisine ait resmi web sayfası üzerinden bir ilan yayımlayarak sözleşmeli subay alımı yapacağını duyurdu. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan subay alımlarına dair tüm ayrıntıları sizlere aktarıyoruz. 

JANDARMA GENEL SÖZLEŞMELİ SUBAY ALIM İLANI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli muvazzaf astsubay alım ilanında kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği subay branşları yer alıyor. İlanda yer alan kadro kontenjan detayları şu şekilde;

Jandarma branşında 248 erkek, 26 kadın, Personel branşında 26 erkek 4 kadın, İkmal branşında 8 erkek bir kadrın, Beden Eğitimi Öğretmeni branşında 4 erkek, 1 kadın, Bakım branşında 2 erkek, 1 kadın personel alımı yapılacak.Bunun dışında şu branşlara sadece erkek adayların başvuruları kabul edilecek. İnşaat Mühendisi 3, İstihkam 8, Muhabere 11, Tabip (muvazzaf) 10, Diş Tabibi (muvazzaf) 2 ve Pilot 60.

Kadrolara ilişkin yer alan bir detay ise Hukuk Fakültesi mezunu adaylardan seçme sınavlarında başarılı olanlar, J.Gn.K.lığının ihtiyaçları doğrultusunda hukuk ile ilgili alanlarda istihdam edilebilecektir.

BAŞVURU KOŞULLARI

İlan edilen branşlar için yayımlanan Subay alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan başvuru koşullarına dikkat etmeliler. 

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilan edilen sözleşmeli muvazzaf subay alım ilanı detayları,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Temini yapılacak 1’inci maddedeki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans programlarından mezun olmuş veya kayıt tarihine (26.08.2019) kadar mezun olabilecek durumda olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik, ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

KPSS Şartı

2018 yılında yapılan KPSS sınavında; Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 65 puan, 2017 ya da 2018 yıllarında yapılan ALES‟ten Eşit Ağırlık (EA) puan türünden en az 60 puan almış olmak

Yaş Şartı 

Yukarıda yer alan genel ve özel şartların yanında adayların ayrıca yaş şartına da haiz olması gerekiyor. 

01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.) Ayrıca sözleşmeli subay alım ilanına Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir) şartıda yer alıyor. Branşlara göre özel belirlenen koşullardan birisi ise Muvazzaf Tabip ve Diş Tabibi Subay adayları için 32 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.) şartı oldu. 

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu subay alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 9 Nisan ile 29 Nisan tarihleri arasında yapacaklar. İlana ön başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Tayfun
  3 hafta önce
  Sınavlı alım sistemi sacma yıllarca okuyor emek veriyor işe girmek için bir sınava tabi tutuluyor bu okuyanın yılları emegi nereye gidiyor sistemi okurken ekliyeceksin okul bittimi işe hemen giris olacak
 • Filiz
  3 hafta önce
  37 yaşındakilere iş yok o zaman bize iş görmez raporu versinler devlet yardımcı olsun bize hem sınava sok hemde iş verme ne saçma bir durum değilmi
 • alı
  1 ay önce
  uzman jandarma cavusum olmak ıstıyom
 • Gulsen
  1 ay önce
  Yas şartı kalksın 85 li dogumlular cogu kuruma basvuramiyorlar
 • mehtap
  1 ay önce
  87 doğuma kadar iniyorsunuz lisans mezunlarından 60 puan istiyorsunuz.peki bizler ne yapıcaz 85 doğumlu önlisans mezunu ve 65 puanlıyım yaş 33 lütfen şu yaş sınırını tüm kadrolar için 35 koyun.Allah rızası için.işe çok ihtiyacım var bekliyoruz.
 • Mustafa
  1 ay önce
  Kamuya personel alımlarında neden yaş şartı esnek tutulmuyor. 27 yaşına kadar olanları alıyorsunuz 35 yaşına kadar olanları almıyorsunuz. Yaş şartı kaldırılsın yapılacak sınavlar da kim başarısını kanitlarsa onu alın.
 • Umutsuzzzz
  1 ay önce
  Önlisans bayan asker alınsın artık