İşkur İş İlanlarıKamu Haberleri

En az ilköğretim mezunu 496 büro memur alımı yapılacak! Başvurular İŞKUR üzerinden!

İŞKUR kamu ve özel kurumların personel ihtiyaçlarını gidermeye yönelik eleman ilanlarını yayınlamaya devam ediyor. Son olarak İŞKUR resmi sitesi üzerinden en az ilköğretim mezunu olan vatandaşların başvuru yapabileceği 496 büro memuru alım ilanı yayınlandı. Bir kurumda büro memuru olarak çalışmak isteyen vatandaşlar için başvuru koşulları haberimizde…

Türkiye İş Kurumu 81 il için personel alım ilanlarını resmi sitesinden yayınlamaya devam ediyor. Vatandaşların en çok tercih ettikleri mesleklerden biri olan büro memurluğu pozisyonu için Mart ayında pek çok kurum alıma çıktı. KPSS şartı istemeksizin başvuruları kabul eden kurumlar adaylar için farklı başvuru şartlarını sağlamalarını istedi. Özel ya da kamuda büro memuru olmak için başvuru yapmak isteyen adaylar haberde verilen linke tıklayarak İŞKUR üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Adayların kurumların belirlediği tarihler içerisinde başvurularını tamamlaması gerekiyor.

Büro memuru alımı için genel şartlar

İŞKUR üzerinden büro memuru alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylarda genel şartlar şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

18 Yaşından büyük olmak,

En az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu olmak,

Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

Askerlik durumu itibariyle;

Askerlikle ilgisi bulunmamak,

Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,

Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak, nöbetli ya da gece çalışmasına engel sağlık probleminin olmaması.

Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonraları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir