İşkur İş İlanları

En az ilkokul mezunu 162 sekreter alımı yapılacak! İşte başvuru ekranı

Türkiye’de pek çok vatandaş sekreter ilanları için internet sayfalarında araştırmalar yapıyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sekreter olmak isteyenlere müjdeyi verdi. İŞKUR üzerinden 162 sekreter kadrosu için çeşitli ilanlar yayınlandı. İŞKUR sekreter ilanları hakkındaki detaylara ve başvuru ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Salgın sonrası dönemde pek çok vatandaş iş arayışına devam ediyor. Devletin normalleşme destekleri ile beraber şirketler yeniden ilanlara çıkmaya başladılar. İŞKUR üzerinde pek çok şirketin boş sekreter kadrosu için alımların gerçekleştirileceği öğrenildi. Sekreter ilanlarında şirketlere göre özel başvuru şartları aranıyor. En az ilkokul mezunlarının başvuru yapabileceği sekreter kadroları için genel başvurular nelerdir? İŞKUR sekreter ilanlarına başvurular nasıl yapılacak?

Genel Başvuru Şartları

İlanlara başvuru yapacak olan adayların pozisyonlara göre belirlenen özel şartlara haiz olmaları gerekiyor. Ancak adayların genel şartlara da haiz olması gerekiyor. İşte adaylarda aranan genel şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Türkiye İş Kurumu ‘na kayıtlı olmak,

Büro içindeki araç ve gereçleri kullanabilecek,

Telefondan randevuları ayarlayabilecek, planlayabilecek.

Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek olmak.

Ekip çalışmasına uygun ve uyumlu,

Diksiyonu düzgün dış görünüşüne özen gösteren

Bilgisayar Kullanmayı Ve Ofis Programları (WORD, EXCEL BİLEN )

Başvuru nasıl yapılacak?

Sekterer ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar İŞKUR resmi sitesini ziyaret edebilirler. Başvuru işlemleri için İŞKUR’a T.C. kimlik numarası ve şifre bilgisi ile giriş yapmak gerekmektedir.

İŞKUR sekreter alım ilanlarını görmek ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

İlgili Makaleler