Personel Alımı

En Az Lise Mezunu 542 Personel Alımı Yapılıyor ! İşte Şartlar

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi web adresi üzerinden İstanbul Üniversitesinin bir ilanı yayımlandı ve en az lise mezunu 542 personel alımı yapılacağı ifade edildi.

İstanbul Üniversitesi tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımladı. Bu ilanda en az lise mezunu 542 perosnel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanda “Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde giderleri Özel Bütçeden ve Döner Sermaye gelirinden karşılanmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2 inci maddenin (B) fıkrasına göre 2018 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvurular dün yani 5 Haziran’da başladı ve 15 gün boyunca devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresinden online olarak gerçekleştireceklerdir. Başvuru sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurum tarafından teyit edileceği belirtildi.

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu bağlamda adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

1- Yeni Tip Korona Virüs (COVİD-19) Pandemi süreci nedeniyle İstanbul ili sınırları içinde ikamet eden kişiler başvuru yapabileceklerdir.

2- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.

5- Başvuracak adayların 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmekte olup Lisans için 2018 KPSS-P3; Önlisans için 2018 KPSS- P93 ve Lise için 2018 KPSS- P94 puan türü esas alınacaktır.

6- 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

Yayımlanan ilana ilişkin kontenjan dağılımı ise şöyle:

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler