Personel Alımı

En Az Lise Mezunu KPSS Şartsız Sözleşmeli Personel Alınıyor

Hakkari Üniversitesi tarafından Resmi Gazete aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu KPSS şartsız canlı model alımı yapılacağı ifade edildi. İlana ilişkin detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz..

En az lise mezunu KPSS şartsız kamu personeli alımına ilişkin Hakkari Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilana ilişkin aranan şartları ve başvuru detaylarını haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz…

BAŞVURU DETAYLARI

En az lise mezunu personel alımına ilişkin ilana başvurular 12 Şubat yani bugün itibari ile başladı. Adaylar başvurularını 26 Şubat 2020 tarihine kadar yapacaklardır. Ayrıca adaylar başvurularını Hakkari Üniversitesi Fakülte Derslikleri Eğitim Fakültesi Yazı İşleri Bürosuna istenilen belgeler ile birlikte (noter tasdikli veya aslı görülmek üzere) şahsen yapacaklardır.

ARANAN ŞARTLAR

En az lise mezunu personel alımı için adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

1. Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adayların askerlik hizmetini yapmış olmak veya muaf olmak veya tecilli olmak.

e) 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

2. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3. Yapılan başvurularda KPSS puan şartı aranmamaktadır, asıl aday mülakat sonucunda belirlenecektir.

En Az Lise Mezunu Personel Alımı
En Az Lise Mezunu Personel Alımı

EN AZ LİSE MEZUNU ALIMI İÇİN BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Mülakat sonucunda atanmaya hak kazanan adayların isim listeleri, işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zaman başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 7 (yedi) iş günü içerisinde http://hakkari.edu.tr/ adreslerinden ilan edilecektir. Kadronun 1 (bir) katı kadar yedek belirlenecektir. Asıl kazananlardan başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır.

İlanın detayları için TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir