Gündem

Enflasyon Zammı Öncesi Son Çıkış; Toyota Az Önce Açıkladı! Corolla’da 57 Bin TL İndirim Birden! Son Gün…

Bir süredir arka arkaya zam alması ile vatandaşı endişelendirmeye başlayan sıfır otomobil piyasası, önümüzdeki günlerde enflasyon zammı alacağına ilişkin iddialar ile sarsılmaya başladı. Enflasyon zammından önceki son indirim haberi ise, Toyota’dan geldi.

Bir otomobil devi olan Toyota, Türkiye’de en çok sevilen modellerinden biri olan Toyota Corolla Hatchback modellerinin 2021 versiyonlarında enflasyon zammı öncesinde vatandaşların hoşuna gidecek bir tutarda indirime gittiğini açıkladı.

Toyota’dan İndirim Haberi Geldi

Eşsiz tasarımı ile öne çıkan Toyota, bu sene de C-HR Hybrid, RAV4 Hybrid 2020 MY, Hilux, Camry Hybrid, Land Cruiser Prado, Yaris Hybrid, Yaris, Corolla Hatchback Hybrid, Corolla Hatchback, Corolla Hybrid, Corolla gibi modellerinin yeni versiyonlarını otomobil tutkunları ile buluşturmayı sürdürdü. Özellikle Toyota Corolla Hatchback ile bir hayli ilgi gören Toyota markası, Dream ve Flame ismindeki donanımlarıyla otomobil tutkunlarının tam da istediği gibi performansa hitap etti. 0-100 km/sa hıza sadece 10 saniyede çıkan Toyota Corolla Hatchback modelleri, 100 kilometrede 5,8 litre yakıt tüketimleri ile de otomobil kullanıcılarının hoşuna gitti. Bunun yanı sıra 116 bg güç ve 185 Nm tork üretimi sunan Toyota Corolla Hatchback modelleri, mayıs ayına özel indirime girdi.

Toyota, Corolla Hatchback Modellerinde 57 Bin TL İndirime Girdi

Dream ve Flame adındaki iki ayrı donanım ile otomobil tutkunlarının karşısına çıkan Toyota Corolla Hatchback modelleri, önümüzdeki günlerde gelecek olan yüzde 20’lik enflasyon zammı öncesinde liste fiyatlarında indirime girdi. Toyota tarafından açıklanan yeni fiyat listesine göre hem Yeni Corolla Hatchback 1.2 Turbo Dream Multidrive S hem de Yeni Corolla Hatchback 1.2 Turbo Dream X-Pack Multidrive S donanımları 57 bin TL birden indi. Zam öncesi son fırsatı sunan Toyota, 2021 yılında 542 bin 750 TL’den sattığı Yeni Corolla Hatchback 1.2 Turbo Dream Multidrive S donanımını indirimin ardından 653 bin 950 TL yerine 596 bin 950 TL’ye satılmaya başladı. 2021 yılında 569 bin 950 TL olan Yeni Corolla Hatchback 1.2 Turbo Dream X-Pack Multidrive S donanımı ise, gelen indirimin ardından 683 bin 950 TL yerine 626 bin 950 TL fiyatı ile oto galerilerdeki yerini almaya başladı.

İlgili Makaleler