Ekonomi

EPDK Dediğini Yaptı: Akaryakıta Büyük İndirim Geliyor

EPDK Başkanı Hakan Yılmaz yaptığı açıklamalarında akaryakıt iyatlarında bu heceden itibaren indirim yapılacağını ifade etti. Peki akaryakıta ne kadar indirim yapılacak?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Mustafa Yılmaz yaptığı açıklamalarında akaryakıt fiyatlarının makul seviyeye çekileceğini ifade etmişti. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz oyunu kuralına göre oynamanın akaryakıt sektörünün tüm oyuncularının kırmızı çizgisi olması gerektiğini ifade ederek aksi halde sektöre yeni bir balans ayarı yapmalarının kimseye sürpriz olmamasını belirtmişti.

MAKUL SEVİYEYE ÇEKECEĞİZ DEMİŞTİ

Mustafa Yılmaz yaptığı açıklamalarında “Çok net söylüyorum. Akaryakıt fiyat marjları olması gerekenin çok üzerinde. Daha önce 3 kere uyguladığımız gibi bir kez daha gereken adımı atmaktan çekinmeyiz. Ya şirketler fiyatları makul seviyeye çekecek ya da tavan fiyat kararı alarak biz makul seviyeye çekeceğiz” ifadelerine yer vermişti.

17 İLA 25 KURUŞ ARASI İNDİRİM YAPILACAK

Bugün ise EPDK’dan sevindiren bir haber geldi. EPDK Başkanı Yılmaz açıklamalarında akaryakıt fiyatlarında bu geceden itibaren dağıtıcı ve bayilerin kar marjlarından 17 ila 25 kuruş indirim yapılacağını belirtti.

İlgili Makaleler