Gündem

EPGİS açıkladı: Türkiye’de benzin fiyatlarına indirim geldi!

Petrol fiyatlarında düşüş yaşanmaya devam ediyor. EPGİS yetkililerinden gelen son bilgilere göre bu gece yarısından itibaren benzine yine indirim uygulanacak. Peki, indirim sonrası benzin ne kadar olacak? İşte cevabı…

OPEC ve diğer ham petrol üreticisi ülkelerin yaptıkları toplantı sonrası yaşadıkları anlaşmazlık Türkiye’de özellikle otomobil sahiplerinin yüzünün gülmesine neden oldu. 6 Mart’ta Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen toplantıda petrol üreticileri üretim kısıtlama kararında aynı oyu kullanmadılar. Suudi Arabistan ve Rusya’nın toplantı sonrası üretimi arttıracaklarını açıklaması üzerine petrol fiyatlarında ardı ardına indirim gelmeye başlandı.

Fiyatlar ne kadar olacak?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) ‘den alınan son bilgilere göre; gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin fiyatına yine indirim uygulanacak. Yapılacak olan 22 kuruşluk indirimle birlikte, Ankara ve İzmir’de ortalama 5,32 liradan satılan benzinin litre fiyatı, 5,10 lira, İstanbul’da ise 5,23 lira iken 5,01 lira olacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir