Gündem

Erdoğan açıkladı: Kurallara uyulmazsa yeniden sıkılaştırırız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısı öncesi kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında, normalleşme için atılan adımlar sonucunda kurallara uyulmadığı takdirde yeniden tedbirlerin sıkılaştırılabileceğini ifade etti.

Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı ardından vatandaşlara normalleşme planını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün MYK toplantısı öncesinde de önemli açıklamalarda bulundu. Mayıs ayı içerisinde açılmasına izin verilen işletmelerin kurallara riayet etmesi gerektiğini bildiren Erdoğan, kurallara uyulmazsa Türkiye’de yeniden sıkılaştırmaya gidileceğinin altını çizdi. İşte Erdoğan’ın o açıklamaları:

Normalleşme adımlarını asla aceleye gelmeden atacağız

Kabine toplantısında da belirttiğimiz gibi yeni dönemde fiziki mesafe, maske kullanımı, temizlik başta olmak üzere kurallara riayeti en üst düzeyde tutacağız. Normalleşme adımlarını asla aceleye gelmeden, tüm ihtimalleri enine boyuna değerlendirerek atmaya devam edeceğiz. Kazanımları riske atacak, salgını yeniden azdıracak risklere girmeyeceğiz.

Planları sürekli güncelleyeceğiz

Dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmelere göre Cumhurbaşkanı Yardımcımız koordinasyonunda hazırladığımız planları sürekli güncelleyeceğiz. Bugüne kadar sabırla, metanetle, ve fedakarlıkla yanımızda yer alan halkımızdan bir müddet daha bu hassasiyetini sürdürmesini bekliyoruz.

Salgının üstesinden gelmek bizim elimizde

Mayıs ayında faaliyetlerine yeniden başlatmaya izin verdiğimiz işletmelerle, insanlarımıza kurallara riayet konusunda güveniyoruz. Aksi halde tedbirleri yeniden sıkılaştırmak zorunda kalabiliriz. Önümüzdeki haftalarda gelişmelere göre, normalleşme planımızın diğer unsurlarını da açıklayacağız. Hep söylediğim gibi bu salgının üstesinden gelmek 83 milyon olarak bizim elimizdedir. Salgını ne kadar çabuk yenersek normal hayata o derece hızlı döneriz. Kurallara uymazsak bunun bedelini hep birlikte öderiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler