Gündem

Erdoğan açıklandı: Yeni hastaneler yapılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans yöntemiyle kabine toplantısı gerçekleştirdi. Kabine toplantısı kamuoyuna açıklamalarda bulunan Erdoğan, 2 yeni hastane yapılacağını açıkladı.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle alınan tedbirler hakkında vatandaşlar bilgilendirilmeye devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün kamuoyuna yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. 2 yeni hastane yapımına başlandığını duyuran Erdoğan, “Yeşilköy Atatürk Havalimanı’na ve Sancaktepe’deki havalimanı alanına 1000 odalı hastane yapıyoruz. Bunları 45 gün içerisinde bitireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından dikkat çekenler ise şöyle:

Parayla maske satışı yasaktır. Salgın bitine kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stoğumuz vardır. Devlet olarak vatandaşlarımıza ücretsiz maske ulaştırmakta kararlıyız.
65 yaş üstü veya kronik hasta olan 1 milyon 321 bin vatandaşlarımızın temel ihtiyaç taleplerini yerine getirdik. Çalışan ve görevli olanlar dışındaki tüm vatandaşlarımızın evde kalmasını sağlayarak yayılma hızının azami rakama indirmeliyiz.

2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştıracağız. Yevmiye ve günlük kazancıyla yaşamını idame ettiren vatandaşlarımız valilik ve kaymakamlara telefonla başvurmaları halinde devletimiz onlara da her türlü desteği verecek.

Kampanya hesaplarında toplanan meblağ 1 milyar 500 milyon lirayı buldu. AK Parti grubunun hesabında toplanan 5 milyon TL de buraya aktarılacak.
Yaşadığımız koronavirüs salgınının ardından dünyada hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı açıkça görünüyor. Asıl büyük mücadelemiz salgın sonrasında başlayacak. Çalışabilen her fabrikamız çalışmaya devam edecektir. Çiftçilerimiz ekilmemiş toprak bırakmayacaktır. Kurulan yeni dünyada yerimizi almak için hep birlikte daha çok çalışacağız.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir