Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Coronovirüse 2 Hafta Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, coronavirüs ile mücadele ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan coronavirüs ile ilgili, “İyi bir izolasyon ile bu hastalığın yayılma hızını 2-3 hafta içinde kırarak bu süreçten olabilecek en az hasarla mutlaka çıkacağız.” dedi.

Erdoğan, bugüne kadar karşılaşılan her türlü sıkıntının ve uğranılan her türlü saldırının üstesinden birlik, beraberlik ve kardeşliğe daha sıkı sarılarak gelindiğini söyleyerek, “İyi bir izolasyonla hastalığın yayılma hızını 2-3 hafta içinde kırarak bu süreçten olabildiğince en kısa sürede ve olabilecek en az hasarla mutlaka çıkacağız.” dedi.

“Yeni Bir Küresel Döneme Giriyoruz”

Yaptığı açıklamada; “Dünyada bu salgın hastalığın ardından hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacak.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yepyeni bir küresel, siyasi, ekonomi, sosyal sistemin inşa edileceği bir döneme doğru gitmektedir. Türkiye olarak bu yeni döneme çok büyük avantajlarla ve güçlü bir altyapıyla giriyoruz. Önümüzdeki 2023 hedeflerimize umduğumuzdan daha kısa sürede ulaşabileceğimiz bir fırsat duruyor. Aydınlık yarınlar bizi bekliyor. Yeter ki ikazlara riayet edelim, sabırlı olalım, dikkatli olalım, dikkati elden bırakmayalım, kendimizin ve çevremizin temizliğine ihtimam gösterelim. Tedbir bizden, mücadele bizden, ferasetli davranmak bizden, takdir Allah’tandır.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.
Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir