Gündem

Erdoğan İstanbul Havalimanı Metro Projesi Açıklamaları: Türkiye’ye çok büyük avantaj kazandıracak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gayrettepe - Kağıthane - İstanbul Havalimanı Metro Projesi Tüneli İlk Işık Töreni'ne video konferans yöntemi ile katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Bu proje ile birlikte İstanbul Havalimanı'nın ulaşım sorununun tamamen çözülmüş olacağını söyleyen Erdoğan, “Yerli ve milli imkanların kullanılmasına önem verdik. Bu proje Türkiye'ye çok büyük avantaj kazandıracaktır.” İfadelerini kulandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gayrettepe – Kağıthane – İstanbul Havalimanı Metro Projesi Tüneli İlk Işık Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında ilk olarak anneler gününü kutlayan Erdoğan, iki yıllık inşaat sürecinin sonunda tünelde ışığın görüldüğünü söyledi. Erdoğan metro tüneline ilişkin açıklamalarında, “İstanbul Havalimanı’nın ulaşım sorunu tamamen çözülmüş olacaktır. İstanbul şehrin kuzey aksı üzerinde çok önemli ve verimli toplu taşıma alternatifine kavuşacaktır. Ray döşeme, sinyalizasyon işlemlerinin erkenden tamamlanarak hizmete girmesini temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Erdoğan, yerli ve milli imkanlar kullanılarak hazırlanan projenin Türkiye’ye büyük avantaj kazandıracağını bildirerek, “İstanbul Havalimanı’nı şehir merkezine bağlayan bu metro hattıyla İstanbul’un dünya şehri özelliğini biraz daha güçlendiriyoruz.” Dedi.

Corona virüsü salgınının projelere engel olmadığını belirten Erdoğan, konuşmasında şu açıklamaları yaptı:

Yeşilköy’deki 1000’er odalı sağlık tesisimizin son teftişlerini yaptık. Bayram öncesinde açılışını yapacağız. Yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz. İnşallah bu salgının üstesinden gelecek ve çok daha büyük sıçrayışla yolumuza devam edeceğiz. Bu iki hastane bayram sonuna kadar açılacak.

Toplamda 921 kilometrelik şehiriçi raylı sistem hattı vardır ve bunları devam ettireceğiz.

Sağlık turizmini çok önemsiyoruz. Sancaktepe’nin yanında herhangi bir havalimanı var mı? İnanın bilmezler. Orada askeri bir havalimanı vardı. Aynı şekilde Yeşilköy, burada da havalimanının bir ucuna inşa ediyoruz. Sağlık turizmine yönelik her iki yere de yurtdışından gelenler uçaklarla gelecekler ve buralarda tedavilerini yapıp ondan sonra uğurlayacağız.

Bu bizim için yeni bir açılımdır. Türkiye burada sağlık üssü olma görevini yapacaktır.

Hep birlikte tedbirlere uyarsak inanıyorum çok kısa zamanda biz dünya ülkelerinden bu işi çabuk aşacağız.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler