Ekonomi

Erdoğan’ın açıkladığı 1000 TL corona virüsü yardımını kimlerin alacağı belli oldu!

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri kapsamında ekonomik istikrar kalkanı paketi destek programı açıklandı. Paket içeriği kapsamında vatandaşlara 1000 TL yardım yapılacağı bildirildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) yapılacak ödemeden kimlerin faydalanacağı belli oldu. İşte 1000 TL ödenecek vatandaşlar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından corona virüsü salgınında vatandaşların mağduriyetini önlemek için ekonomik istikrar paketi açıklandı. Virüsün maddi olarak olumsuz etkilerinden korunmak için açıklanan paket kapsamında vatandaşlara 1000 TL ödeme yapılması konusunda madde yer aldı. Ödemenin kamuoyuna bildirilmesin ardından vatandaşlar tarafından kimlerin 1000 TL alacağı araştırılmaya başlandı.

İşte SYDV’nın yapacağı yardımdan faydalanacak vatandaşlar:

Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alanlara 1000 TL ödeme yapılacak.

Ödeme nasıl ve ne zaman yapılacak?

Ödeme için PTT Kartı olan vatandaşlar 1.000 TL’lik desteği tüm kamu bankalarının ATM’lerinden çekebilecekler. Nisan ayının başında yapılacak olan ödemeler vatandaşın doğum tarihine göre belirlendi. Buna göre;
Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da,
1 ve 6 olanlar 2’sinde
2 ve 7 olanlar 3’ünde
3 ve 8 olanlar 4’ünde
4 ve 9 olanlar 5’inde

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir